.
Тож щоб бути на гребені трендів та не поринути у пучину забуття, великі та маленькі компанії знаходяться в активному пошуку SMM-спеціалістів. Але не просто спеціалістів, а універсальних солдатів, що будуть готові до будь-яких задач.
До яких саме? Щоб відповісти на це питання, ми проаналізували декілька вакансій SMM-ників на різних ресурсах з пошуку роботи.
Вакансія №1
Хочеться звернути увагу, що на момент написання цього тексту, першу вакансію переглядало одразу 15 претендентів.
Вакансія №2
IT компанії як ніхто інший розуміють важливість присутності у соцмережах та відстеження думок суспільства. Тож ось їхні вимоги до SMM-ника:
Вакансія №3
У діджитал агентств свої вимоги та очікування від роботи SMM-менеджера. Ось, що потрібно вміти та знати для одного з таких агентств:
Проаналізувавши вакансії вище та ще з десяток подібних, можна зробити висновок, що у 2022 році українські (і не тільки) компанії шукають… восьминога. Точніше буде сказати — восьмирука. Який і тексти влучні пише, і розуміється на основах дизайну, і рекламу запустить дієву.
Але давайте відкинемо довжелезні списки вимог та виділемо лише основні, знання, досвід у яких буде дійсною перевагою для SMM-спеціаліста сьогодні.
Знання Англійської
Очевидно, але факт. Знання іноземних мов виділятимуть вас серед сотень інших кандидатів. Важливо не боятися вакансій, де рівень володіння англійською вимагають ледь не нейтів.
Відкриємо вам секрет: не всі жителі англомовних країн володіють рідною мовою на достатньому рівні, щоб грамотно викладати свої думки ще й у креативному руслі.
У вас впевнений В1? Пробуйте себе та рухайтеся вперед. А все інше прийде з практикою.
https://quillbot.com/
Крутий сайт, де можна перевірити себе на помилки та навіть зробити перифраз вже готового тексту.
https://www.grammarly.com/
Усім відомий помічник, який працює не тільки як додаток чи сайт, а й може бути додатковим плагіном для вашого браузеру.
https://hemingwayapp.com/
Додаток вміє виправляти орфографію та пунктуацію, а також пропонує влучні синоніми до вашого тексту.
На нашу думку, краще довірити цю справу дизайнерам. Але якщо ви готові присвятити себе ще й створенню гарних візуалів, то тримайте добірку ресурсів, які допоможуть вам у цьому:
https://www.adobe.com/ua/products/photoshop-lightroom.html
Професійний додаток для обробки фото та створення унікальних пресетів.
https://inshot.com/
Потрібно монтувати або редагувати відео та фото для Instagram, TikTok чи Youtube? З цим додатком можна робити абсолютно все: накладати музику, обрізати, редагувати та монтувати класні ролики.
https://www.canva.com/templates/
Безліч крутих шаблонів, прикладів готових проектів та безкінечні можливості для створення візуалів.
Якість контенту, цільова авдиторія, кількість залучень. Без розуміння цієї інформації неможливо створювати якісний контент.
Саме тому багато роботодавців однією з вимог окремо виділяють вміння проводити глибинний аналіз з метою покращення контенту.
Не займайтеся цим вручну, розробники про все подбали:
https://www.crowdfireapp.com/
Зручний інструмент, що допомагає аналізувати ваш контент та дії авдиторії з ним, а ще ви зможете легко вигрузити ці дані для звіту.
https://www.youscan.io/
Відстежуйте позитивні та негативні згадування вашого бренду та аналізуйте, чим вони спровоковані. Дізнавайтеся, як клієнти сприймають різні аспекти вашого продукту чи сервісу — від якості та ціни до смаку, клієнт-сервісу та упаковки.
https://trendhero.io/ua/
Аналітика контенту, пошук релевантних блогерів, моніторинг рекламних дописів, а також можливість вигрузити всі дані у зручному Excel форматі.
Коли ти працюєш одразу з декількома проектами або навіть з одним, але маштабним, треба бути готовим до генерації великої кількості ідей.
Дописи, сторіс, проєкти — для створення усього цього об'єму нам потрібні нові цікаві думки та ідеї. То де ж їх взяти?
Ось кілька хороших сайтів, де можна цілодобово шукати натхнення:
https://www.easel.ly/
Цей ресурс допомагає створити ефективну інфографіку з безкоштовними зображеннями та шаблонами.
https://theinspirationgrid.com/
Онлайн-журнал з креативними фотосесіями та творами мистецтва зі всього світу. Не виключено, що ви може застрягти у ньому на декілька годин.
https://minimalissimo.com/
Надивленість не розвивається за день, але прокачувати її можна кожного дня. Цей сайт — скарбничка мінімалістичних ідей, які можуть наштовхнути вас на створення чогось надзвичайного.
Будьте готові пройти великий шлях пошуку, поки знайдете ту вакансію і посаду, що буде вашим перфект меч. Прокачуйте свої навички та не бійтеся нових викликів, особливо у часи підвищеної конкурентності.
Діджитал світ змінюється ледь не кожного дня, тож наша найважливіша задача, як мешканців цього світу, — встигати за цими змінами.
А ще краще — бути завжди на крок попереду.
І якщо це той шлях, який близький тобі, а ще ти добре володієш англійською та вже маєш досвід роботи у діджитал агенції — надсилай нам своє резюме: info@kiwiagency.com.ua.
На нас чекає багато креативних пригод!